Makramowe Boże Narodzenie

Makramowe Boże Narodzenie
beallara

czwartek, 20 listopada 2014

Zima, święta, dzwonki sań...

Kilka moich prac jednocześnie :) Sama makrama.

Na początek 15 cm-owa choinka w zimowej tonacji srebra z błękitem. Pleciona, impregnowana w celu ochorny przed zabrudzeniem, do postawienia jako dekoracja.

Uff, post był wrzucany na szybko, więc teraz (kilka godzin później) konkretne informacje: choinka zawiera ponad 50 gram koralików Toho oraz prawie 25 m sznurka satynowego, dłubałam ją w sumie przez 4 dni z doskoku, ale warto było :)


Choinka, makrama, 15 cm wysokości.


Święta nacierają, z tego powodu nowy makramowy płatek śniegu. Głęboki ciemny niebieski z perłowym i srebrnym poblaskiem. Średnica 17 cm! Do powieszenia.

Kolejny komentarz: płatek również został wypleciony z nieco ponad 20 m sznurka. Jest zaimpregnowany, ale w swojej formie trzyma się bez wspomagania.
Płatek śniegu, makrama, 17 cm.


Wypleciony w technice makramy trójwymiarowy ażurowy dzwonek w typowo świątecznych kolorach. Szerokość i wysokość bez kokardy ok 8,5 cm. Kokarda również wypleciona.

Dzwonek również impregnowany, sznurka ilość podobna, reszta danych mniej imponująca. Oczywiście naprawdę dzwoni, i sam trzyma formę, jednak dla pewności nieco go wspomogłam.

Dzwonek 3D, makrama 8,5 cm + kokarda.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz